Nehôd menej, mŕtvych viac!

Nehôd menej, mŕtvych viac!

Nehôd menej, mŕtvych viac!

 

 

Nehôd a škôd je na cestách menej, mŕtvych však oveľa viac

 

 

Vodiči mali v januári menej nehôd, ale zomrelo pri nich oveľa viac ľudí ako vlani. Poisťovne majú štatistiky do 28. a polícia do 26. januára. Kým poisťovne hlásia až päťdesiatpercentný pokles škodových udalostí, pri dopravných nehodách zomrelo až o 145 percent viac ľudí ako za rovnaké obdobie vlaňajška. Za prvých 26 dní roka na cestách zomrelo 27 ľudí, vlani len 11.

 

Štatistika

 

Škodové udalosti:

Generali: 1500 (2014) a približne 3100 (2013)

Allianz: asi 4000 (2014) a vyše 6000 (2013)

Nehody: 805 (2014), 933 (2013)

Mŕtvi: 27 (2014), 11 (2013)

Údaje z Generali sú za 28 dní tohto roka z polície za 26 dní. Zdroj: poisťovne, ministerstvo vnútra

 

Dopravný analytik Jozef Drahovský hovorí, že v teplom počasí jazdili vodiči ako v lete. Jazdili rýchlejšie, a keď sa už stala nehoda, jej následky boli nezriedka tragické. Môže za to podľa Drahovského aj občasný ľad a námraza na inak suchých cestách. Za pravdu mu dávajú aj policajné štatistiky. Minulý rok počet mŕtvych v tuhej zime zrejme klesal aj pre množstvo neopravených výtlkov, pre ktoré vodiči jazdili po cestách pomaly. Dôvod? Teplo a sucho. „Naša poisťovňa zaznamenala za prvý mesiac roka 2014 o polovicu menej škôd na vozidlách v porovnaní s januárom 2013,“ vraví Lucia Makayová, hovorkyňa poisťovne Generali.

 

„Hlavným faktorom nižšej početnosti škôd bola doteraz najmä suchá – na zrážky chudobná zima.“

 

Vlani v januári poisťovňa z povinného zmluvného poistenia riešila 900 škôd, tento rok do 28. januára len 400. Celková výška škôd klesla z 1,15 milióna na 540­-tisíc eur. Asi o polovicu nižší počet škôd zaznamenala poisťovňa aj pri havarijnom poistení. Značný pokles vykazuje aj Allianz. Za január 2013 sme zaznamenali viac ako šesťtisíc poistných udalostí, tento mesiac zatiaľ len približne štyritisíc, vraví Gabriel Tóth z poisťovne. Nižší počet poistných udalostí podľa hovorkyne Eriky Barkolovej tento mesiac v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka mala aj Kooperatíva.

 

ZDROJ: http://auto.sme.sk/c/7086827/nehod-a-skod-je-na-cestach-menej-mrtvych-vsak-ovela-viac.html#ixzz2sFFNhIV5

Vloženo: 20.7.2015
 • Nehôd menej, mŕtvych viac!

  Nehôd menej, mŕtvych viac!

  Vodiči mali v januári menej nehôd, ale zomrelo pri nich oveľa viac ľudí ako vlani. Poisťovne majú štatistiky do 28. a polícia do 26. januára. Kým poisťovne hlásia až päťdesiatpercentný pokles škodových udalostí, pri dopravných nehodách zomrelo až o 145 percent viac ľudí ako za rovnaké obdobie ...
  Vloženo: 20.7.2015 více
 • Pokutu dostanete poštou

  Pokutu dostanete poštou

  Polícia urobila prvý krok pre naplnenie významu objektívnej zodpovednosti. Vodičov chce trestať prostredníctvom objektívnej zodpovednosti. Čo inak povedané znamená dve veci: policajti nemusia vodiča zastaviť, ale dôkaz o jeho vine mu aj so šekom na zaplatenie pokuty pošlú pekne – krásne na domácu adresu poštou.
  Vloženo: 20.7.2015 více
 • Povinná prvá pomoc

  Povinná prvá pomoc

  Za prvé dva týždne zomrelo na cestách štvornásobne viac osôb ako vlani. "Ľudia v autách, či už vodiči, ale aj spolusediaci by preto nemali zabúdať na používanie bezpečnostných pásov či detských autosedačiek, ktoré môžu zachrániť život a samozrejme sa plne venovať vedeniu vozidla. Veľmi ...
  Vloženo: 20.7.2015 více
 • Pracovna zmluva

  Pracovna zmluva

  Čo by som mal ako zamestnanec vedieť o pracovne zmluve.
  Vloženo: 25.2.2016 více
 • Problémové vymáhanie škody

  Problémové vymáhanie škody

  Spôsobili ste niekomu škodu alebo ju niekto iný urobil vám? Počiatočné výdavky mnohých ľudí od vymáhania náhrady za škodu odradia. Idú do stoviek či tisícov eur. Bez dobrej poistky sa pripravte na neľahký a nákladný spor. Čaká vás preukazovanie, kto čo zavinil a s akým dôsledkom. Pri živelných katastrofách pomôže len poistka.
  Vloženo: 20.7.2015 více
 • Sťažností finančných klientov

  Sťažností finančných klientov

  Finanční spotrebitelia sa vlani najviac sťažovali na praktiky komerčných poisťovní. Národná banka Slovenska zaregistrovala až 829 takýchto podaní, čo je viac ako polovica všetkých sťažností na finančné inštitúcie. Najväčším konkrétnym problémom bolo nepreplatenie poistného plnenia z PZP za ...
  Vloženo: 20.7.2015 více